Telewizja TVN 7


TVN 7 to jeden z kanałów tematycznych Grupy ITI. Stacja powstałą w roku 2002 z przejęcia i przekształcenia kanału RTL7. Początkowo stacja miała nazywać się TVN 2, jednak ze względów marketingowo-wizerunkowych stworzono markę TVN Siedem.


Stacja TVN 7 nadaje głownie programy o tematyce rozrywkowej. Większość ramówki stanowią seriale,  telenowele (popularne tasiemce) oraz filmy fabularne. Oprócz tego na kanale TVN 7 znajdziemy również teleturnieje, programy rozrywkowe oraz interaktywne (popularne gry audio-tele i SMS).

Zawartość programowa nowo powstałej telewizji TVN 7 była bardzo podobna do stacji pierwotnej, a więc do RTL 7 (wiele programów pochodziło właśnie z jej bibliotek). Po pewnym czasie doszły powtórki ze stacji matki – TVN. Oprócz programów rozrywkowych widzowie nowego TVNu mogli oglądac również programy informacyjne takie jak Aktualności i Świat na dzień dobry (retransmisja z TVN 24). Po pewnym czasie doszły również coraz popularniejsze w innych stacjach (np. TVN Gra) interaktywne konkursy. TVN 7 nadawało również rozszerzone wersje programów z głownej anteny TVN oraz filmy anime np. Dragon Ball.
Podsumowując, przez TVN 7 przewinęło się wiele programów, np.:

  • Misja Martyna
  • Big Brother
  • The Trip
  • Wyprawa Robinson
  • Agent
  • Yaiba – legendarny samuraj

W roku 2008 znacząco zmieniono i unowocześniono wizerunek stacji. Nowe logo i identyfikacja graficzna sprawia, że stacja wygląda nowocześnie i atrakcyjnie dla widza. Stacja adresowana jest przede wszystkim do ludzi aktywnych i młodych w szczególności pochodzących z dużych miast.

 

Tags: , , ,


Komentuj
Telewizja TVN 7